AllZone
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[GHID]Cum sa iti protejezi contul !

In jos

[GHID]Cum sa iti protejezi contul ! Empty [GHID]Cum sa iti protejezi contul !

Mesaj Scris de Ady Mier Oct 06, 2010 10:16 pm

Sfaturii



Sunt sigur ca leati auzit de 1000 de ori dar din pacate nu toti nu stiu despre toate programe de furt:

1.Primul lucru pe care trebuie sa faceti e sa schimbati mailul pe un mail nou pe care puteti sa il recuperati cu intrebarile de siguranta si sa incercati sa evitati intrarea pe acel mail ex : id dvs. este my_lov3_94 facetiva cont pe google.ro si schimbatil pe el

Cel mai mare pericol vine de la keylogger ,acest program odata deskis permite celui de la care l-ati luat sa va citeasca tot ce scrieti cu tastatura ,screen , web pages etc (credetima eu il folosesc si am tot +9 pe mn si foarte multi banii conturi pe care nici nu le stiu pe toate peste 30 de conturi furate)

2.Daca cineva va cere id si pass la cont refuzatil indiferent cn e chiar si iubitul / iubita din metin daca nu cunoasteti persoana in realitate ea poate sa va lase fara cont , si mai sunt si idioti cu cea mai veche prostie

Buna ziua !
Sunt Gm
ati castigat un premiu surpriza va rog sa imi spuneti id si pass sa va punem cadoul in cont


Surpriza e ca ai ramas fara cont iar credeti ca gm va face cadouri aia sunt cele mai zgarcite persoane de pe tot metinu !


3.Unele hackuri nu sunt ce par adik u iti scri nume si pass si iti ii trimiteti celui ce vi la dat datele contului


Pentru a evita aceaste hackuri folositi un antivirus incercati Nod32 e bunicel ,dar daca deja ati deskis acel hack dati Ctrl+alt+delete si proces si inkideti aplicatia apoi schimbati parola

4.Acum ban-urile daca vreti sa faceti cv ilegal (nimeni nu e perfect) trimiteti mesaj dupa un cont cu un mail diferit cu contul cel mare alfel riscati sa primiti ban pe toate conturile de pe acel mail
am luat ban pe 32 de conturi de pe 2 mailuri dintre care 27 ban 5 luni si pe celalt 5 permanent .


5.Ban-urile se dau celor ce incalc regulile odata ce nu incalcati regulile nu aveti nici o grija aici este regulamentul

http://board.metin2.ro/index.php?page=Thread&threadID=11



Sper ca ve-ti fi mai bine protejat ! ! Daca stiti deja astea felicitari daca nu invatati din greselile altora !!

Ady
Admin
Admin

Data de inscriere Data de inscriere : 02/10/2010
Varsta Varsta : 29
Localizare Localizare : Pe marte ;x
Stare de spirit Stare de spirit : Entiuziasmanta

https://allzones.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum